Koindolu

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Bitcoin Bot Kullanma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bitcoin Bot Kullanma Nedir? Nasıl Kullanılır?

Batuhan Malkoç Batuhan Malkoç -
9 0
binance bot kullanma

Kripto piyasası içerisinde yer alan ve burada yatırımda bulunan bireyler, genel olarak alım ve satım emirlerinin kaçırılmış olması ya da emirlerine sıra gelmeden fiyatın değişmesinden ötürü oldukça şikayetçi olmaktadırlar. Kullanıcıların genel olarak borsada istedikleri, hızlı bir şekilde kripto paraların alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilmektir. Bunlara bir çözüm olması adına üretilmekte olan bot yazılımları, son zamanlarda popüler bir hal almış ve birçok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bizde bu yazımızda sizlere Binance bot kullanma ile alakalı bilgilerimizi detaylı bir şekilde paylaşacağız.

Binance Bot Kullanma Nedir?

Binance bot kullanma, otomatik bir şekilde alım ya da satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi adına, verilmekte olan emirleri oldukça hızlı olarak gerçekleştirilmesi adına kullanılmakta olan uygulamalardır. Binance hesabına botlar ile beraber bağlandıktan sonrasında, kolay bir şekilde alım ve de satım işlemleri gerçekleştirilebilir ve de daha hızlı alım satım işlemleri gerçekleştirilmesine imkan tanınır.

Binance Bot Kullanma Ne İşe Yarar?

Binance bot kullanma, kripto paraların otomatik bir şekilde alım ya da satım işlemlerini gerçekleştirmeye yaramaktadır. Ancak sadece bununla sınırlı kalmamakla beraber, sinyaller ile alım ya da satım için uygun zamanları da sizlere belirtmektedir. Ayrıca belirlediğiniz belli bir kar ya da zarar yüzdesi ile otomatik bir şekilde kripto paralarınızın satışını gerçekleştirerek daha çok kazanç elde etmenize yardımcı olmaktadır. Yani genel itibari ile, kripto para grafiklerini ve analizlerini yapamadığınız zaman dilimleri içerisinde, size kar getirecek ve zararınızı en az duruma indirebilecek bir otomatik program yazılımı olduğunu söyleyebiliriz.

Binance Bot Nasıl Kullanılır?

Binance bot kullanmalarını da, yazılımı aldıktan sonra bilmek ve doğru bir şekilde kullanmak gerekir. Bu botlar arasında en çok bilinenlerden birisinin de TradeSanta olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazılımdan örnek vererek nasıl kullanacağınızı anlatacak olursak;

 • İlk olarak Binance hesabımıza giriş saplayarak API bilgileri oluşturmamız gerekiyor. Daha sonrasında ise mail adresinize tıklayıp yazılımın kontrol paneline giriş sağlamalısınız.
 • Bu panelde yer alan ayarlar kısmı üzerinden API yönetimi olarak adlandırılmakta olan kısma giriş sağlayarak oluşturmak istediğiniz API bilgileri ile belirlediğiniz isimleri girerek oluşturun.
 • Ardından karşınıza çıkacak olan işlemlerde, onay sayfası üzerinden mailinize gelecek olan kodu ve de 2FA olarak adlandırılan doğrulama kodlarının girişini sağlayın.
 • Bu kısım üzerinden almış olacağınız API anahtarı ve gizli anahtarları ile TradeSanta hesabına giriş sağlayabilirsiniz. Bu kısımda söylememiz gerekir ki, Binance üzerinden bu API bilgileri ile beraber yalnızca bir kere gösterilmektedir. Bu sebeple de unutmamalı ve bir yere not alınmalıdır.
 • API bilgileri ile beraber giriş sağladıktan sonrasında, kripto para birimlerinin seçimleri ve de bir strateji belirlemesi gerçekleştirmelisiniz. Karşıt bir kripto para birimi belirlemenin ardından, temel birimlerin de girişlerini sağlayarak işlemde bulunmak istediğiniz kripto paraları belirlemelisiniz.
 • Daha sonrasında ise ‘’Ek Emir Adımı’’ ya da ‘’Kar Al Hedefi’’ gibi yüzdeleri belirleyerek otomatik ne zaman satılacağının planını gerçekleştirebilirsiniz.
 • En son olarak ise zarar ya da sinyal durumlarını da belirleyerek otomatik bir botu başarılı bir şekilde oluşturmuş olursunuz.

Binance Botları Nelerdir?

Binance üzerinden kripto para alımları için kullanılmakta olan birçok bot yer almaktadır. Bu botlara bakacak olursak;

Bitsgap

Kripto para alım ve satımlar için kullanılmakta olan bot yazılımlarından birisi Bitsgap olmaktadır. Bitsgap üzerinden tüm kripto para birimleri ile alakalı olarak Exchange hesaplarınızı tek bir program ile bir araya getirebilirsiniz. Ara yüzünün tamamen birleşik olmasından ötürü, oldukça kolay bir şekilde kullanılabilir ve tamamen kendine özel özellikleri ile sizlere kaliteli bir hizmet sunabilir.

Cap.Club

Cap.Club botu ise, oldukça eski zamandır traderlik yapmakta olan kişiler için oldukça ideal bir yazılımdır. Bu işe yeni giren kişiler bile, bu bot sayesinde oldukça hızlı bir şekilde diledikleri stratejileri yapabilmektedirler. Eskiler ise, kendi tecrübeleri ile beraber daha net bir strateji ortaya koyabilirler. Tamamı ile ücretsiz olarak yer alıyor olsa da, bazı Premium olarak yer alan özellikler için 30 dolar bir ücret talebinde bulunabiliyorlar.

CryptoTrader

CryptoTrader, trader olarak yer alan kişilerin, kendilerine özel olarak alt bot oluşturmaları için yardımcı olan bulut altyapılı bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilgisayara herhangi bir yazılım yüklenmeden gerçekleştirilen işlemler olması açısından diğer bot yazılımlarından ön plana çıkıyor. Bunun haricinde, belirlemiş olduğunuz stratejileri de hangi zaman dilimi ve koşullar içerisinde belirlediğinizdeki sonuçlarınızı da ön görebilmenize yaramaktadır.

İlgili Yazılar